Samsung EHS Mono

Monoblok je takové tepelné čerpadlo, které předává teplo teplé vodě už ve venovní jednotce. Z pravidla nemá vnitřní jednotku. V domě se pak instalují jednotlivé komponenty zvlášť: Control Kit, ovladač, bivalentní zdroj, oběhové čerpadlo, flow switch, WiFi modul a také napojení na TUV (bojler).

U instalace monoblokového tepelného čerpadla musíme dbát na opatrnost proti zamrznutí vody: potrubí instalovat do nezámrzné hloubky, topný drát a také se používá nemrznoucí kapalina, tu ovšem musíme v nějakých intervalech měnit.

Výstupní voda až 65 °C.
Nyní až 75 °C s EHS R290.

Vysokoteplotní čerpadlo Samsung HT Quiet

Jednoznačně největší novinkou pro rok 2023 jsou nové jednotky Samsung EHS Mono HT Quiet. Jedná se o tepelné čerpadlo typu monoblok s vysokou výstupní vodou až 70 °C v naprosto novém designu. Další ohromnou výhodou jsou nové komponenty a kompresor, díky kterým můžeme vytápět objekt s velmi nízkou hlučností 42 dB(A) - 35 dB(A) v nočním provozu.

Venkovní jednotka je chráněna antikorozní vrstvou Durafin Ultra nanesenou na výměník a rám. Dále jednotka disponuje novým zvukově izolačním systémem Groove Grid Felt, který účinně blokuje hluk rodukovaný kompresorem. Jednotka má také nový design ventilátoru pro efektivnější výměnu tepla a také ke snížení hlučnosti. Nový design v tmavých odstínech usnadňuje volbu tohoto tepelného čerpadla do moderních objektů.

Odkaz na článek z TZB-info.cz

Monoblok s integrovaným zásobníkem

Systém Samsung EHS ClimateHUB můžete nyní umístit do menšího prostoru, čímž zkrátíte čas, nároky a náklady na instalaci. Kompaktní a modulární jednotka Tank Integrated Hydro v sobě integruje továrně montované hydraulické prvky a nástěnnou jednotku spolu s velkou nádrží na teplou užitkovou vodu, která je dostupná ve variantách o objemu 200 a 260 litrů. 

„Všechny potřebné informace“

Katalog ke stažení

Samsung EHS (anglický jazyk)

Specifikace

Monoblok s integrovaným zásobníkem

Monoblok se zásobníkem z třetí strany

Mono HT Quiet - vysokoteplotní, ultra tiché tepelné čerpadlo