Samsng EHS Mono HT Quiet

Vysokoteplotní tepelné čerpadlo s teplotou výstupní vody až 70 °C s pracovním rozsahem až do -25 °C venkovní teploty, je ideální volbou pro starší nezateplené domy. Díky vysoké výstupní vodě dokáže toto tepelné čerpadlo plnohodnotně nahradit plynový kotel nebo kotel na tuhá paliva. díky zavedení nových protihlukových technologií pracuje velmi tiše. Tepelné čerpadlo EHS Mono HT Quiet je vybaveno 4-krokovým tichým režimem, který umožňuje provozovat tepelné čerpadlo při neuvěřitelných 35 dB(A) (měřeno výrobcem při splnění nejvhonějších podmínek, negarantuje se).

Samsung EHS Mono HT Quiet je vysokoteplotní tepelné čerpadlo typu monoblok. Monoblok je takové tepelné čerpadlo, které předává teplo teplé vodě už ve venovní jednotce. Z pravidla nemá vnitřní jednotku. V domě se pak instalují jednotlivé komponenty zvlášť: Control Kit, ovladač, bivalentní zdroj, oběhové čerpadlo, flow switch, WiFi modul a také napojení na TUV (bojler). U instalace monoblokového tepelného čerpadla musíme dbát na opatrnost proti zamrznutí vody: potrubí instalovat do nezámrzné hloubky, topný drát a také se používá nemrznoucí kapalina, tu ovšem musíme v nějakých intervalech měnit. 

Mono HT Quiet ClimateHUB

Tepelné čerpadlo Samsung EHS Mono HT Quiet lze nakonfigurovat také jako ClimateHUB, což je All in One (vše v jednom) řešení od Samsungu. Jedná se o integrovaný zásobník na teplou vodu (integrovaný bojler) v úhledném boxu modulovaném na rozměry 60x60 cm, což znatelně šetří místo a je to taktéž velmi hezké, estetické provedení. Samozřejmnou součástí tohoto provedení je již zabudovaný dálkový ovladač, který lze na přání zákazníka přemístit a využít jej třeba jako prostorový termostat. Když už jsme u toho prostoru, díky modulaci 60x60 se může ClimateHUB "vestavět" například do kuchyně, skříně, obložit jej deskami a tak podobně.Venkovní jednotka je chráněna antikorozní vrstvou Durafin Ultra nanesenou na výměník a rám. Dále jednotka disponuje novým zvukově izolačním systémem Groove Grid Felt, který účinně blokuje hluk rodukovaný kompresorem. Jednotka má také nový design ventilátoru pro efektivnější výměnu tepla a také ke snížení hlučnosti. Nový design v tmavých odstínech usnadňuje volbu tohoto tepelného čerpadla do moderních objektů.

Odkaz na článek z TZB-info.cz